ULUSOY MEDYA
Doğruları yazarız, doğrudan yana tarafız... 

 
Takvim
Üyelik Girişi

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nden YKS'de büyük başarı

Çorum Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi, 2.4 milyon öğrencinin girdiği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) ilk 50 bine 12 öğrenci yerleştirerek ilçe adına önemli bir başarıya imza attı.

Açıklanan YKS sonuçlarına göre Ömer Derindere Fen Lisesi'nin bu yıl mezun ettiği öğrencilerden Akif Karakurt sınava giren 2,4 milyon öğrenci arasından 4105. olarak ilk 5 bine girmeyi başardı.

Yine bu yıl mezun ettiği öğrencilerinden; Reyyan Özturgut SAY 19.279, Hacer Tohumcu EA 16.902 Bengisu Kula EA 21.429 sırada yer aldılar.

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi, mezun ettiği 53 öğrenciden ilk 5 bin’e 1, 20 bine 3, 50 bine 12 öğrenci yerleştirmeyi başardı.

Bu başarının başkahramanları olan öğrencileri tebrik eden ve hediyesini veren Ömer Derindere Fen Lisesi Okul Müdürü Mustafa Yıldırım, "Bu sıralamalara baktığımızda öğrencilerimizin tercih etmeleri durumunda 2 öğrencimiz Tıp Fakültesi, 2 öğrencimiz Diş Hekimliği, 2 öğrencimiz Hukuk Fakültesi, 10’un üzerinde öğrencimiz de mühendislik fakültesi ve hemşirelik bölümlerine girebilecekleri puanları almayı başardılar. Ömer Derindere Fen Lisesi olarak bundan sonraki süreçte de öğrencilere 9. sınıftan itibaren üniversiteye yönelik çalışmalarımıza ve her yıl başarımızı katlayarak artırmaya devam edeceğiz.” dedi. Ayrıca Yıldırım, bu başarının mimarı başta öğretmenler olmak üzere ailelerini, idarecileri ve tüm okul çalışanlarını tebrik ederek, gayret ve başarılarının devamını diledi.

 Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nden YKS'de büyük başarı


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.75397.7849
Euro9.21339.2502
Hava Durumu
Saat